Ресторан Везилка

Нов ресторан кој се наоѓа на булевар Првомајска, Кисела Вода - Скопје
и започнa со работа во мај, 2014 година.

Услуги?

ПРОСЛАВЕТЕ ГИ ВАШИТЕ НАЈУБАВИ МОМЕНТИ.

Свадби

Во примарниот фокус на Везилка се свадбени свечености и нивно планирање, организирање и координирање.

Деловни Настани

Везилка нуди можност за деловни настани, приеми, промоции, коктели со комплетна организација и логистика .

Прослави

Прослави

Подготвени сме да ви приредиме незаборавни родендени, забави, верски прослави од идеја до комплетна реализација

Со колкав капацитет располага Везилка?

520
Капацитет на тераса
150
Капацитет на мала тераса
60
Капацитет на внатрешен простор
150
Паркинг места

Везилка

Инспирацијата за овој ресторан доаѓа од македонската Везилка и нејзиното внимание за деталите, нејзината силна поврзаност со македонската свадба и невестинскиот вез, како и од уникатноста на нашиот традиционален вез.
Со оваа идеја почнавме да го градиме нашиот ресторан притоа посвeтивме огромно време на секој детаљ за да добиеме современ, модерен и елегантен простор кој ќе биде дизајниран за да ги импресионира дури и тие со највисоки стандарди.
Везилка се наоѓа на булеварот Првомајска, само неколку минути од центарот на Скопје. Ресторанот се простира на 4000 м2 од кои 1000м2 припаѓаат на целосно покриената летна тераса. Терасата има уникатен дизајн на бела мембрана (тенда), која во овие размери за првпат ќе биде видена во нашата држава.

Везилке, крени наведена лика, погледај в небо во претпладне златно:се зари таму и чудесна блика твојата везба на синото платно.

— Блаже Конески —

 

 

Свадба

Главната ориентација на Везилка е одржување летни свадби па затоа и самиот ресторан е проектиран и дизајниран според тие потреби а ова значи:
-Летна тераса која целосно е покриена со уникатен дизајн на бела мембрана (тенда)
-Максимален капацитет од 550 гости со можност на преградување на просторот за оптимален капацитет од 300 гости
-Мала летна тераса со капацитет од 150 гости
-Голема современа кујна според HACCP
-Два шанка
-Простор за играње од 150-200 м2
-Голема сцена за музиката
-Специјална конструкција околу целата тераса за поставување декорации, светло, аудио опрема и визуелна опрема
-Посебен простор за пречек и за фотографирање со гостите
-Тоалет само за невестата
-Сопствен паркинг-простор за 150 возила

Контакт: 078 225 670

Галерија

Прослава

Покрај големата сала Везилка нуди и помал простор идеален за прослави на најубавите моменти со Вашата фамилија, пријателите или пак Вашите деловни соработници.
Оваа мала летна тераса нуди капацитет до 150 гости а е комплетно покриена со истиот препознатлив дизајн на шатор како и големата тераса на Везилка. Овој простор е идеален за прослави на родендени, матури, крштевки, веридби, мекици или пак за деловни групи.

везилка мала летна тераса
vezilka mala letna terasa (02)
vezilka mala letna terasa (03)

Видео

Везилка Кетеринг во Скопје

Везилка е нов кетеринг сервис во Скопје. Везилка кетеринг е Вашиот избор за неодолива храна и незаборавно искуство за секакви пригоди. За нас секој детаљ е важен, од подготовка, сервирање, дизајн и услуга. Ви нудиме свежа, вкусна и професионално подготвена храна и беспрекорна услуга за Вашата забава, роденден, свадба, матура по симболични цени. Везилка кетеринг опфаќа приготвување, превоз, поставување и послужување на храната и пијалоците по највисоки стандарди. Нарачајте денес и уверете се во нашиот квалитет.

Кетеринг Мени Храна

Кетеринг Мени Храна

vezilka-ketering-skopje-hrana

Кетеринг менија со храна за секакави пригоди која е професионално подготвена, декорирана и сервирана за уникатно гурманско доживување. Нарачајте едно од 4те менија специјално дизајнирани за секаков тип на настани кои ќе ги задоволат различните вкусови на Вашите гости. Доколку имате своја замисла или комбинација за храна слободно контактирајте не за да ја оствариме вашата желба и идеја.

Дознајте повеќе

Кетеринг Мени Пијалок

Кетеринг Мени Пијалок

везилка-кетеринг-пијалок

Везилка кетеринг ви нуди три менија со пијалок по промотивни цени. Менијата опфаќаат безалкохолни и алкохолни пијалоци, наливни и сортни вина, внимателно одбрани од најдобрите производители. Пијалокот се поставува на специјално подготвен бар а се послужува од страна на нашиот професионален персонал. Контактирајте не доколку имате желба за уникатен избор на пијалоци.

Дознајте повеќе

За повеќе информации, слободни датуми, цени

info@vezilka.com

+389 78 225 670

+389 78 225 750

Булевар Првомајска, Кисела Вода - Скопје

Контакт

Доколку имате какви било прашања ве молиме контактирајте нѐ
тел: 078 225 670 | 078 225 750 | email: info@vezilka.com

Loading

Back to Top